Asset Publisher Asset Publisher

Obiekty Turystyczne w Nadleśnictwie Sława Śląska

Ścieżka rowerowa "Nad Sławskim Jeziorem"

Ścieżka rowerowa w Nadleśnictwie Sława Śląska stanowi doskonałe miejsce aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Trasa ścieżki urozmaicona jest dziesięcioma tablicami edukacyjnymi, dzięki którym można zaznajomić się z bogactwem przyrodniczym najbliższych okolic Jeziora Sławskiego. Podczas zwiedzania nie tylko możemy zasięgnąć wiedzy, ale również z bliskiej odległości podziwiać piękno krajobrazu przyrodniczego.

Przystanki tematyczne na trasie ścieżki:

- Natura 2000.

- Jak zbudowana jest sosna?

- Wyspa Kormoranów.

- Świat ryb.

- Rola wody w ekosystemie leśnym.

- Pojezierze Sławskie.

- Płazy Jeziora Sławskiego.

- Owady wodne Pojezierza Sławskiego.

- Hydrografia Pojezierza Sławskiego.

- Węże Pojezierza Sławskiego.

 

Wieża widokowa przy polanie Świętobór

W sąsiedztwie polany rekreacyjnej Świętobór zlokalizowana jest wieża widokowa. Obiekt posiada szkieletową konstrukcję drewnianą i mierzy ok. 40 m wysokości. Z wieży roztacza się panorama na sławskie lasy i jeziora, w szczególności na Jezioro Sławskie.

Link do kamery znajdującej się na Wieży Joanna.

 

 

Plac rekreacyjny na polanie Świętobór

Polana rekreacyjna Świętobór przy miejscowości Święte wyposażona została w dużą wiatę turystyczną wraz z wyznaczonym miejscem na rozpalenie ogniska wokół którego można przysiąść na drewnianych ławkach, a w razie konieczności schronić się przed deszczem pod drewnianymi zadaszeniami. Przy wiacie umiejscowiono 10 barwnych tablic edukacyjnych, z których można dowiedzieć się wielu przyrodniczych ciekawostek. W bezpośrednim sąsiedztwie wiaty zlokalizowano plac rekreacyjny; każdy - bez względu na wiek – może tam sprawdzić, a w razie konieczności poprawić swoją kondycję fizyczną. To właśnie tu znajdują się urządzenia przeznaczone do ćwiczeń na wolnym powietrzu dedykowane młodzieży i osobom dorosłym; nie zapomnieliśmy również o najmłodszych turystach, na których czekają huśtawki, niewielka karuzela i mały linowy mostek.

 

Turyści mogą skorzystać z:

• drewnianej wiaty turystycznej,

• miejsca na ognisko na zewnątrz wiaty,

• zestawu ław ze stolikami z zadaszeniem,

• siłownia na wolnym powietrzu.

 

 

Punkt widokowy „Ptasi Raj"

Obiekt składa się z drewnianej platformy widokowej oraz dwóch tablic informacyjnych. Platforma zlokalizowana nad brzegiem Jeziora Sławskiego, umożliwiająca podziwianie jeziora wraz z tętniącym na nim życiem. Jest to doskonałe miejsce do obserwacji oraz fotografowania awifauny jeziora. Przy punkcie widokowym znajdują się dwie tablice edukacyjne przybliżające czytelnikowi gatunki ptaków wodnych oraz informacje o samym jeziorze.