Asset Publisher Asset Publisher

Pani Leśniczy z Kolska – vice Mistrzem Polski Amatorów!!!

W dniach 7-9 października 2022 w Nowej Wsi gmina Wschowa odbyły się Mistrzostwa Polski Amatorów w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi oraz Zawody Krajowe.

W trzydniowych zmaganiach udział wzięło 40 zaprzęgów. Zawodnicy podczas zawodów rywalizowali w trzech konkurencjach. Gminę Kolsko, Nadleśnictwo Sława, Ranczo Rubin reprezentowała Magdalena Jagielska-Pietruszka z koniem Rewir.

Dzień I – piątek to próba ujeżdżenia podczas której zawodnik na placu o wymiarach 40x80 metrów wykonuje program wg znanego wcześniej diagramu. Przejazd trwa od 7 do 10 min, trzech sędziów niezależnie od siebie dokonuje ocen poszczególnych ruchów  i figur.

Autor: Katarzyna Kopera

Dzień II – sobota to próba terenowa zwana maratonem. W tym dniu zawodnik wyjeżdża na trasę, na której ma ustawione przeszkody, a w nich bramki oznakowane literami od Ado F.  Zadaniem głównym zawodnika jest pokonanie wszystkich bramek w przeszkodzie zgodnie z alfabetem w jak najkrótszym czasie. Wygrywa ten kto popełni jak najmniej błędów i będzie najszybszy.

Autor: Katarzyna Kopera

            Dzień III – niedziela konkurs zręczności powożenia. Na placu konkursowym ustawione są przeszkody w postaci bramek z kegli. Zadaniem zawodnika jest pokonanie toru przeszkód w wyznaczonym czasie dbając o to aby żadna z piłeczek umieszczonych na keglach ( pomarańczowe słupki ) nie spadła.

Autor: Katarzyna Kopera          

Po trzech dniach zmagań Pani Magdalena Jagielska-Pietruszka uplasowała się na II miejscu zdobywając tym samym srebrny medal Mistrzostw Polski.

Autor: Katarzyna Kopera         

Na zakończenie runda honorowa w wykonaniu  wszystkich zaprzęgów które wyjechały do dekoracji.

Autor: Katarzyna Kopera