Lista aktualności Lista aktualności

Leśna edukacja i przygoda w "Gaju Wandy" - zapraszamy na "Łowy w Puszczy Tarnowskiej z Baronem Münchhausenem"

Nadleśnictwo Sława Śląska i Nadleśnictwo Nowa Sól zapraszają na wyjątkowe wydarzenie kulturalno-edukacyjne pn. "Łowy w Puszczy Tarnowskiej z Baronem Münchhausenem", które odbędzie się w niedzielę, 19 maja, w malowniczym "Gaju Wandy", w Puszczy Tarnowskiej.

Organizowane przez leśników wydarzenie to nie tylko okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale także możliwość odkrycia przyrodniczych skarbów naszego regionu oraz uczestnictwa w interesujących wydarzeniu kulturalno-edukacyjnym, promującym jubileusz 100-lecia Lasów Państwowych.

Program wydarzenia:

13:00 - otwarcie wydarzenia

13:00-14:00 - Leśna Osada - gry i zabawy przyrodnicze z wykorzystaniem Indeksu Przyjaciela Lasu, warsztaty, pokaz sokolniczy i degustacja leśnych smaków marki "Dobre z Lasu"

13:15-14:00 - koncert Zespołu Muzyki Myśliwskiej "DeLuxe"

14:30-15:30 - występ Teatru Terminus A Quo - sztuka pt. "Łowy Barona Münchhausena"

15:45-16:30 - koncert Zespołu Muzyki Myśliwskiej "DeLuxe"

17:00-17:45 - występ Teatru Terminus A Quo - w programie twórczość E. Stachury

18:00 - zakończenie wydarzenia

Gaj Wandy - miejsce pełne historii i natury!

Gaj Wandy, będący fragmentem dawnego założenia parkowego, to wyjątkowe miejsce, gdzie rośnie ponad 190 sztuk sędziwych kasztanowców białych, stanowiących niezwykłą atrakcję w polskich lasach. Obszar ten został objęty ochroną prawną jako zespół przyrodniczo-krajobrazowy „Gaj Wandy”. Nazwa miejsca prawdopodobnie pochodzi od imienia Wandy Hedwig-Agnes, żony księcia Carla Ludwiga, który kiedyś był właścicielem tego terenu.


Zespół przyrodniczo-krajobrazowy "Gaj Wandy" z lotu ptaka, na terenie którym odbedą się "Łowy Łowy w Puszczy Tarnowskiej z Baronem Münchhausenem"/
fot. Filip Jakuczun, Nadleśnictwo Sława Śląska
 

Ważna informacja – jak dojechać?

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny! Impreza odbędzie się w obszarze leśnym i w celu sprawnego dojazdu wskazane jest wcześniejsze zapoznanie się z trasą. W mediach społecznościowych, na Facebooku RDLP w Zielonej Górze i zaangażowanych nadleśnictw utworzone zostało wydarzenie promujące projekt pn. Łowy w Puszczy Tarnowskiej z Baronem Münchhausenem. W zakładce „dyskusja” są opublikowane skrócone mapki, z zaznaczonymi miejscami parkingowymi. Leśnicy będą kierować uczestników do odpowiednich miejsc parkingowych, dbając o bezpieczeństwo i komfort wszystkich gości. Aby być na bieżąco, warto dołączyć do wydarzenia w mediach społecznościowych i śledzić aktualności dotyczące tej wyjątkowej imprezy kulturalno-edukacyjnej.  

Gwarantowane niezapomniane wrażenia i niepowtarzalna atmosfera w magicznym miejscu, blisko natury!

Przedsięwzięcie jest organizowane przez Nadleśnictwo Sława Śląska i Nadleśnictwo Nowa Sól, a partnerami tego wydarzenia, którzy również zaprezentują swoje aktywności edukacyjno-przyrodnicze w Leśnej Osadzie są: Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Letniska Jodłów, Sławskie Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne „Ocalić od Zapomnienia”, Koło Łowieckie Nr 408 Wilk Głogów, Ratownictwo Wodne Sława, OSP w Kolsku.

Zapraszamy do udziału!

Zachęcemy do śledzenia aktualności na Facebooku - link: (8) Łowy w Puszczy Tarnowskiej z Baronem Münchhausenem | Facebook