Lista aktualności Lista aktualności

Trasy rekreacyjne w Puszczy Tarnowskiej

W dniu 21. czerwca w Jodłowie, w ramach trwającej kampanii „Lasy Państwowe Zapraszamy”, odbyło się oficjalne otwarcie tras rekreacyjnych

W dniu 21. czerwca w Jodłowie, w ramach trwającej kampanii „Lasy Państwowe Zapraszamy", odbyło się oficjalne otwarcie tras rekreacyjnych w lasach Nadleśnictwa Sława Śląska, położonych w kompleksie Puszczy Tarnowskiej na terenie Gmin Sława i Nowa Sól. Trasy rowerowe i do turystyki pieszej, o łącznej długości ok. 23 km, powstały z inicjatywy lokalnie działającego Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Letniska Jodłów, w partnerskiej współpracy z Nadleśnictwem Sława Śląska i przy dofinansowaniu ze strony Marszałka Województwa Lubuskiego. W ramach porozumienia o partnerstwie Nadleśnictwo udostępniło Stowarzyszeniu drogi leśne do oznakowania przebiegu tras, ustawiło wiatę przystankową oraz wyrównało nawierzchnię dróg. Wartość wspólnego projektu wyniosła ok. 18 tys. zł.
Symbolicznego przecięcia wstęgi, w atmosferze rodzinnego pikniku, dokonali Prezes Stowarzyszenia Mirosław Wojtczak oraz Nadleśniczy Wiesław Daszkiewicz. Oprawę muzyczną zapewniła kapela ludowa „Nary-Doro" z Siedliska, a ciasta z domowego wypieku – członkinie Stowarzyszenia. W ramach podziękowania za współpracę Nadleśniczy przekazał zarządowi Stowarzyszenia koszulki firmowe Nadleśnictwa, jako symbol gry w jednej drużynie, gry o utrzymanie dostępnego dla wszystkich lasu.
Pierwszą oficjalną przejażdżkę rowerem jedną z tras (ok. 4 km) odbył Nadleśniczy, ustanawiając jej rekord – 10 min., do pobicia przez następnych użytkowników.
Postanowiono, że jeżeli już otwarte trasy będą cieszyły się dużą popularnością, w następnych latach wspólna oferta zostanie poszerzona o kolejne odcinki, pokazujące mało znane dotąd walory Puszczy wszystkim ceniącym obcowanie z leśną przyrodą.