Asset Publisher Asset Publisher

Leśny Dogtrekking

7 września był dla nas bardzo pracowitym dniem.  

Dlaczego ? Dlatego, że na polanie rekreacyjnej w Świętoborze odbyła się kolejna edycja "Leśnego Dogtrekkingu".

Co to jest ? Jest to w skrócie bieg z psem po wyznaczonych trasach leśnych. Uczestnicy w tym roku mieli do wyboru dwie trasy, 5 lub 15 km. Podczas biegu dodatkowo trzeba było wykazać się wiedzą przyrodniczo-leśną, ponieważ na trasie na biegaczy czekały punkty kontrolne w postaci zadań do wykonania. Zadania polegały na oszacowaniu wysokości drzewa, obliczeniu wieku drzewa na podstawie krążka i ilości słojów, dopasowanie nazwy do przedmiotów związanych z praca leśnika, rozpoznawanie nasion i liści drzew leśnych oraz rozpoznawanie odgłosów zwierząt.

Prócz samego biegu, przez cały czas trwania imprezy osoby towarzyszące mogły pogłębić swoją wiedzę na stoiskach edukacyjnych Nadleśnictwa Sława Śląska oraz bartnika Rafała Liśkiewicza. Na stoisku Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom AMICUS była możliwość zakupu cegiełki za którą później były losowane nagrody. Dzięki wam udało się zabrać aż 800 zł ! Na polanie była z nami firma Farmina Pet Foods Polska, która udzielała porad żywieniowych dla psiaków.

Dla najmłodszych, wraz z Przedszkolem im. Czesława Janczarskiego w Sławie, przygotowaliśmy zajęcia plastyczne. Dzieci tworzyły tam różne arcydzieła a możliwość zbicia swojego karmika i następnie pomalowanie go cieszyła się największym zainteresowaniem.

Oczywiście nie można nie wspomnieć o pysznym jedzeniu przygotowanym przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Gminie Sława. Pierogi, paszteciki, krokiety, ciasta i wiele innych smakołyków cieszyło podniebienia uczestników.

Gdy uczestnicy posilili się przyszedł czas na wybory DogMiss i DogMistera „Leśnego Dgtrekkingu”. Kandydatek jak i kandydatów do zdobycia tytułu było dużo, natomiast nasze jury, po wielu dyskusjach podjęło decyzję i wybrało tych najlepszych. 

Tuż przed ogłoszeniem wyników czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka, mianowicie pokaz dogfrisbee w wykonaniu Oh Dog. Psiaki Czelka i Harry dały popis swoich umiejętności a właścicielka po pokazie była rozchwytywana przez uczestników, którzy zainteresowani tą dyscypliną zadawali pytania i prosili o porady. 

W  względu na deszczową pogodę wydarzenia zostało przyspieszone i już przed 16:00 nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Zwycięzcami na trasie 5 km zostali:

  1. Maćkowiak Adrian

  2. Dec Jakub

  3. Tkaczyk Bartosz

Trasę 15 km najlepiej pokonali:

  1. Nagórna Paulina

  2. Orłowska Aleksandra, Papierniak Jarosław

  3. Duda Małgorzata

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

W sumie w „Leśnym Dogtrekkingu” wzięło udział ponad 200 osób w tym około 80 biegaczy i 54 psiaki.

 

Pragniemy również podziękować naszym sponsorom:

- Centrum Informacyjne Lasów Państwowych,

- Sebastian Dysiewicz – Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo-Usługowe "Probud",

- Balcerzak i spółka,

- firma e-pies,

- Farmina Pet Foods,

 

oraz osobom które włączyły się w organizację wydarzenia:

- Nadleśnictwo Sława Śląska,

- Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Gminie Sława,

- Carbo media Sp. z o. o.

- Przedszkole im. Czesława Janczarskiego w Sławie,

Bartnik Rafał Liśkiewicz,

- Weterynarz Piotr Barna,

- Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Amicus”,

- Oh dog – pokaz dogfrisbee.