Asset Publisher Asset Publisher

Odwiedzimy Gaj Wandy!

W kolejnym zestawieniu leśnych reportaży w Radio Zachód (w środę 29 maja), idąc tropem historii, będzie mowa o ciekawym miejscu w zielonogórskich lasach. Będzie to także okazja wysłuchać audycji o drzewach, pracy leśnika i naszym wspólnym bezpieczeństwie w lesie.

Małgorzata Nabel-Dybaś, autorka magazynu Między Nami Zwierzętami, zapowiadając program pisze:  "Zaklęte miejsca pamięci" to reportaż o prastarej i duchowej więzi człowieka z przyrodą, której piękno odnajdujemy w pniach i koronach drzewach, podaniach i legendach, śladach historii, pozostających czasem na wieki w lasach.

"Las był dla mnie tajemnicą od czasów dzieciństwa" - mówi  prokurator w stanie spoczynku Jan Wojtasik, który zwiedzając puszczę na swym jednośladzie spotkał nieopodal Gaju Wandy leśnika Tadeusza Sokołowskiego. Leśnik zdał szybki test pana prokuratora na znajomość gatunków drzew a potem zatopili się w wielogodzinnej rozmowie o historii tego miejsca, które skrywa niejedną tajemnicę. Choćby kasztanowy gaj w środku lasu  - odratowany zresztą ręką leśników i członków Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Letniska Jodłów - który wzbudza ciekawość, kto i dlaczego zasadza plantację kasztanów? Zapraszam na fascynującą podróż w głąb Puszczy Tarnowskiej a moimi i Państwa przewodnikami będą Jan Wojtasik, Tadeusz Sokołowski i Żaneta Wojcieszyk z Nadleśnictwa Sława Śląska (…).”

Jak co miesiąc, słuchacze będą mieli możliwość wziąć udział w konkursie przyrodniczym, a nagrodami będą ciekawe leśne upominki.

Zachęcamy również do odwiedzenia strony profilowej programu Medzy Nami Zwierzętami, gdzie znajdują się bieżące informacje związane z emisją leśnych reportaży (link).


Rozmowy o przyrodzie na terenie zielonogórskich lasów (fot. archiwyum Nadleśnictwa Sława Śląska)

 

Zapraszamy!

29 maja 2019r.
Godzina 20:00 - 22:00
magazyn "Między Nami Zwierzętami"
na antenie Radia Zachód na 103 i 106 FM