Asset Publisher Asset Publisher

PTASIE RADIO W PTASIM RAJU

„Halo, halo! Tutaj ptasie radio w brzozowym gaju, Nadajemy audycję z ptasiego kraju. Proszę, niech każdy nastawi aparat, Bo sfrunęły się ptaszki dla odbycia narad: …”

Julian Tuwim, Ptasie radio.

Niemal rok po oddaniu do użytkowania ścieżki rowerowej przyszła pora na kolejny obiekt turystyczny nad Jeziorem Sławskiem. W ostatnich dniach nasze Nadleśnictwo wzbogaciło się o punkt widokowy, zwany „Ptasim Rajem".

Ów tajemniczy raj zlokalizowany jest na brzegu Jeziora Sławskiego, kilkadziesiąt metrów od drogi wojewódzkiej prowadzącej z Lubiatowa do Konotopu. Starannie wybrane miejsce umożliwi wszystkim zainteresowanym podziwianie Jeziora Sławskiego oraz obserwowanie ze specjalnej drewnianej platformy widokowej życia, które się toczy w przybrzeżnych szuwarach i zaroślach. Zanim zaczniecie swoje bezkrwawe łowy, zachęcamy do zapoznania się z treściami zamieszczonymi na dwóch tablicach edukacyjnych: na pierwszej z nich opisano ptasie skarby Jeziora Sławskiego, na drugiej natomiast przedstawiono kilka najważniejszych informacji o samym akwenie. Przy odrobinie szczęścia i Wam uda się usłyszeć dochodzące z szuwarów charakterystyczne buczenie bąka lub podobne do szczekania odgłosy wydawane przez innego mieszkańca tych okolic – bączka. Odgłosom tym towarzyszą dziesiątki innych, emitowanych przez to niezwykłe sławskie ptasie radio. Jeżeli chcecie posłuchać tej niecodziennej audycji, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tego miejsca, szczególnie we wczesnych godzinach porannych lub o zmierzchu. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia z ptasiego koncertu!!!

Obiekt wybudowany został w ramach realizowanego przez Nadleśnictwo projektu pn. „Budowa i modernizacja systemu ścieżek turystycznych w Nadleśnictwie Sława Śląska dla zabezpieczenia obszarów Natura 2000", współfinansowanego w V osi priorytetowej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.