Asset Publisher Asset Publisher

PROMOCJA WSPÓŁPRACY TRANSGRANICZNEJ NADLEŚNICTWA SŁAWA ŚLĄSKA I LANDRATSAMT BAUTZEN KREISFORSTAMT

W roku 2014 Nadleśnictwo Sława Śląska zrealizowało projekt pod tytułem „Promocja współpracy transgranicznej Nadleśnictwa Sława Śląska i Landratsamt Bautzen Kreisforstamt”. Partnerem projektu ze strony Saksonii jest Landratsamt Bautzen Kreisforstamt (Powiatowy Urząd Leśny Bautzen) z siedzibą Kamenz.

Partnerem projektu ze strony Saksonii jest Landratsamt Bautzen Kreisforstamt (Powiatowy Urząd Leśny Bautzen ) z siedzibą Kamenz (www.landkreis-bautzen.de).
 
W ramach projektu zmodernizowano stronę internetową Nadleśnictwa Sława Śląska, na której przygotowano informacje o partnerach projektu w trzech wersjach językowych: polskiej, niemieckiej i angielskiej.
 
Pod adresem www.slawaslaska.zielonagora.lasy.gov.pl można znaleźć ciekawe wiadomości o lasach, przyrodzie i atrakcjach turystycznych. Są też niezbędne informacje jakie trzeba znać poruszając się po lasach, aktualności i ciekawostki oraz zapowiedzi najciekawszych wydarzeń. Stronie towarzyszy piękna szata graficzna, która zachęca do odwiedzania Nadleśnictwa Sława Śląska.
 
Projekt przyczynił się do rozwoju współpracy z leśnikami z Saksonii, i wniósł dużo nowego do wzajemnego zrozumienia leśników polskich i niemieckich. Dotyczy to nie tylko różnic w przepisach państwowych ale i landowych.
 
Projekt „Promocja współpracy transgranicznej Nadleśnictwa Sława Śląska i Landratsamt Bautzen Kreisforstamt" był współfinansowany ze środków Funduszu Małych Projektów przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej POLSKA-SAKSONIA 2007-2013.