Asset Publisher Asset Publisher

Zanocuj w Lesie

Nadleśnictwo Sława Śląska wyznaczyło specjalny obszar leśny o powierzchni wynoszącej ponad 800 hektarów, gdzie miłośnicy dzikiej przyrody bushcraftu i surwiwalu bez obaw mogą realizować swoje hobby

Od 1 maja 2021 lokalizacja widoczna będzie również na mapie oraz z poziomu aplikacji Mbdl (android) lub iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.
Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:
2. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu. Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem,
4. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu. 
5. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!  (WKL 408 Wilk Głogów)
6. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza oraz przesłanie go na adres slawaslaska@zielonagora.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.
Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: 
Jakub Kopciuch nr tel.: 697 071 687, jakub.kopciuch@zielonagora.lasy.gov.pl 
Nadleśnictwo Sława Śląska przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.
 

Planowane prace gospodarcze w  maju na terenie leśnictwa Dąbrówno:

- pozyskanie i zrywka drewna TP - oddz. 116-a-99

Planowane prace gospodarcze w terminie od 29.05.2024 do 30.06.2024 na terenie leśnictwa Strzeszków:

- pozyskanie i zrywka drewna - oddz. 196-a-00 oraz 195-a-00